BMR RT 32

 
 
Centrální regulátor - 32 kanálový
Dostupnost Na dotaz
Můžeme doručit do
5.8.2024
Běžná cena 31 581 Kč
Ušetříte 2 835,70 Kč (–8 %)
Cena 23 756,45 Kč bez DPH
28 745,30 Kč / ks    
Kód produktu 55V4200248
Značka BMR
Kategorie Centrální regulace BMR
 
Zjednodušeně lze uvažovat, že pro každou místnost je potřeba jeden kanál. Pokud jsou v jedné místnosti dva topné prvky (např. podlahové vytápění a nástěnné topidlo) a každý má být regulován samostatně, jsou pro tuto místnost potřeba kanály dva. Tímto způsobem lze zjistit velikost regulátoru (spočítat počet kanálů).
Regulátor je vybaven polovodičovými spínacími prvky, které jsou naprosto nehlučné. Protože se nejedná o fyzický spínač, mají v podstatě neomezený počet spínacích cyklů. To umožňuje použití tzv. pulsní šířkové modulace (PWM), která se vyznačuje vysokou přesností a tím výbornou ekonomikou provozu.

Regulátor je umístěn v samostatné skříni (součást dodávky), určené k instalaci na stěnu. Při zapuštění do stěny je nutný ještě rám RTR (objednává se samostatně), který zajistí potřebné chlazení polovodičových spínacích prvků. Kromě regulátoru jsou dalšími nezbytnými prvky systému řídící jednotka HC 64, ve které je uložen celý program a teplotní čidla. Regulátor se pro každou aplikaci sestavuje na míru, dodávka proto trvá cca 3 týdny od objednání.

Do systému centrální regulace BMR lze zařadit také další prvky, např. okenní kontakty (vypnutí topení při otevřeném okně), čidlo venkovní teploty (poskytuje informaci o venkovní teplotě), ovládání předokenních rolet a žaluzií, nebo ovládání rekuperace/větrání, včetně snímání koncentrace CO₂.

Na regulaci je poskytována prodloužená záruka 5 let, podmínkou je oživení regulace autorizovaným servisním partnerem. Seznam servisních firem, cenu služby i podrobné podmínky záruky naleznete na stránkách výrobce.

Před objednáním doporučujeme konzultovat sestavu centrální regulace BMR s technikem společnosti FENIX

Hmotnost 32.8 kg